Producenci
Eggger
kaindl
Kronopol
midas
krono
altax
kronospan
Kronopol
vidaron
Barlinek
Balticwood
Lakierownaie parkietuwww.e-floors.pl

Lakierownaie parkietu

Nadaj swemu drewnu błysk i szyk...
Potrzebne narzędzia
Rękawice
Rękawice
Pędzel do malowania
Pędzel do malowania
Papier ścierny
Papier ścierny
Szlifierka kątowa
Szlifierka kątowa

02 Przygotowanie podłoża

Powierzchnie przeznaczone do malowania powinny być suche, gładkie, przeszlifowanie i odpylone. Surowe drewno należy uprzednio zagruntować jedną warstwą lakieru podkładowego, który zabezpiecza je przed ciemnieniem powodowanym przez nawierzchniowe lakiery poliuretanowe. Po wyschnięciu lakieru podkładowego (około 8 godzin) powierzchnie należy dokładnie przeszlifować papierem ściernym i odpylić. Za pierwszym razem użyć średnioziarnistego papieru ściernego, który odsłoni surową powierzchnię drewna i wygładzi ją. Za drugim razem szlifujemy parkiet papierem drobnoziarnistym. Na końcu wysprzątać i odkurzyć całe pomieszczenie łącznie ze ścianami i sufitem. Stare mocno związane z podłożem powłoki lakierowe należy oczyścić z brudu i kurzu, dokładnie przeszli-fować i odpylić. Najpierw usunąć wszystkie gwoździe i inne elementy, które mogłyby podrzeć taśmy ścierne. Do czyszczenia możemy użyć wody z dodatkiem środka myjącego. W przypadku jeśli drewno zawiera taninę (po zmoczeniu przybiera fioletowawy odcień), nie należy myć podłogi i od razu przystąpić do szlifowania papierem drobnoziarnistym. Na końcu wysprzątać i odkurzyć całe pomieszczenie łącznie ze ścianami i sufitem. Drewno zażywiczone (np. świerk, sosna) należy dokładnie przemyć rozcieńczalnikiem i wysuszyć. Powierzchnie w narożnych pomieszczeniach oraz trudnodostępnych miejscach (np. pod grzejnikami) należy szlifować szlifierką kątową.

autor: @
źródło: internet
Oceń:
Podziel się:
Artykuły
Mieszaj z głową

Mieszaj z głową

Gotowe zaprawy budowlane ułatwiają i przyspieszają budowanie. Istotnym czynnikiem, decydującym o wytrzymałości tych materiałów, jest ich właściwe rozrobienie z wodą.

Fugowanie gresu bez stresu.

Fugowanie gresu bez stresu.

Płytki gresowe uznawane są za najlepszy materiał do wykańczania posadzek ze względu na swoje dobre właściwości użytkowe. Nieszkliwione mogą jednak sprawiać problemy przy spoinowaniu.

Klejenie płytek-z fugą czy na styk?

Klejenie płytek-z fugą czy na styk?

Zainteresowanie bezfugowym klejeniem płytek ceramicznych jest coraz większe. Technologia ta ma zapewnić uzyskanie dużej, maksymalnie równej i jednorodnej płaszczyzny. Warto jednak przyjrzeć się bliżej tej technologii, bo zastosowanie jej może okazać się ryzykowne.

Krok po kroku
Układanie terakoty

Układanie terakoty

Praktyczne ABC układania płytek podłogowych...

Gruntowanie powierzchni

Gruntowanie powierzchni

Gruntowanie powierzchni ma znaczenie, obniża chłonność i ogranicza koszty. To nic trudnego...

Lakierownaie parkietu

Lakierownaie parkietu

Nadaj swemu drewnu błysk i szyk...

Galerie & filmy
Poradnik-montaż listwy przejściowej dylatacyjnej Myck
Poradnik-montaż listwy przejściowej dylatacyjnej Myck

Poradnik montażowy: Listwa progowa (przejściowa) wykonana z twardego PVC z okleiną drewnopodobną. Podwójny system montażu: oparty na kleju, który zachowuje swe plastyczne właściwości przez cały okres eksploatacji i kołku montażowym. Klej eliminuje efekt trzasku i chroni połączenia podłóg przed wilgocią i brudem.

Poradnik-układanie paneli firmy Egger
Poradnik-układanie paneli firmy Egger

Fachowa instrukcja Eggera jak ułożyć panele podłogowe. Również jak przygotować podłoże, jak obliczyć ilość paneli. Pokazuje jak najszybciej montować podłogę sposobem pływającym bez kleju. Również instrukcje jak dbać po ułożoną podłogę by służyła nam na lata i wiele innych.