ComplexHouse
ComplexHouse
Producenci
Legi Polska
Zimowe konserwacje

Zimowe konserwacje

Jakie czynności podjąć, aby po roztopach nasze podwórko nie przypominało pobojowiska? Temperatury poniżej zera, śnieg i lód potrafią być niezwykle destrukcyjnym czynnikiem, ale istnieje kilka sprawdzonych sposobów na walkę z zimą. Oto kilka z nich.

 

 
 
fot.portal-prasowy
Rynny
W przypadku rynny najważniejsze jest kontrolowanie jej drożności. Najpoważniejszym zagrożeniem jest zamarznięcie, ponieważ system staje się wtedy niedrożny i w czasie odwilży woda zamiast spływać rurami, zacznie zalewać sufit mieszkania. Dlatego warto zainwestować w przewody grzewcze, które poprzez produkcję ciepła rozmrażają zalegające bryły lodu i zapewniają przepustowość.
 
Trawnik
Przykryte warstwą śniegu, trawniki narażone są na gnicie, zwłaszcza pod udeptanym śniegiem. Dlatego warto regularnie usuwać go z miejsc, na których estetyce szczególnie nam zależy, a także w miarę możliwości unikać chodzenia po nich. Błędem jest również składowanie odrzuconego z innych miejsc śniegu właśnie na trawniku. W takim wypadku będzie on potrzebował wiosną dużo więcej czasu, aby wzejść.
 
Ogrodzenia 
Tu sytuacja jest najprostsza – o ile odpowiednio wcześniej zainwestowaliśmy w ogrodzenie dobrej jakości. W przypadku wyboru ogrodzeń z elastyczną i powiązaną z powierzchnią stali powłoką antykorozyjną, takich jak ogrodzenia LEGI Polska, problem zimowej konserwacji spada nam z głowy. Inaczej niż w przypadku innych sprzętów podwórkowych, odpowiednio wybrane ogrodzenie będzie inwestycją na lata, odporną na zmiany temperatur, nawet w przypadku ostrych ataków zimy.
 
Bramy 
Jeżeli chodzi o bramy, koniecznie musimy zwrócić uwagę na ich wypoziomowanie. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku bram przesuwnych samonośnych, które narażone są na uszkodzenia łożysk. Warto również pamiętać, żeby nie używać skrzydła bramy jako urządzenia do odśnieżania i po każdych intensywniejszych opadach śniegu uporządkować teren, po których się poruszają.

 

autor: LEGI,Juicy Marketing
źródło: media,portal-prasowy.pl,LEGI-Polska
Oceń:
Podziel się:
West Village Rzeszów
Zobacz także
Instrukcja obsługi domu, czyli jakie obowiązki ma właściciel domu jednorodzinnego

Instrukcja obsługi domu, czyli jakie obowiązki ma właściciel domu jednorodzinnego

Wraz z wybudowaniem domu i zamieszkaniem w nim kończy się aktywność właściciela jako inwestora, a zaczyna jako gospodarza. Przychodzi bowiem czas na kolejny etap – dbanie o stan domu oraz pilnowanie, by wszystkie jego elementy funkcjonowały bez zarzutu oraz nie dochodziło do usterek i uszkodzeń.

Koniec lata w ogrodzie ...

Koniec lata w ogrodzie ...

Często z aranżacją ogrodu czekamy do wiosny, chociaż szereg prac można wykonać jeszcze przed zimą. Montując już teraz ogrodzenie, oświetlenie czy robiąc chodnik prowadzący do wiaty z drewnem kominkowym zadbamy o to, by zimą czuć się bezpiecznej i nie brodzić w błocie. Wystarczy wszystko dokładnie zaplanować, aby zakończyć prace jeszcze przed pierwszymi przymrozkami.

Czas na wiosenne porządki w domu i ogrodzie.

Czas na wiosenne porządki w domu i ogrodzie.

Wiosna to idealny czas na odnowienie domu i porządki na działce. Warto sprawdzić, czy niskie zimowe temperatury nie uszkodziły elewacji budynku oraz chodników i podjazdów. Sezon wiosenny to także czas prac w ogrodzie, dlatego planując np. wycinkę drzewa, dowiedzmy się jak zrobić to zgodnie z prawem.

Czar wiosny-czar ogrodów.

Czar wiosny-czar ogrodów.

Zima, zima i po zimie.. Za oknem coraz bardziej kolorowo i wesoło, więc najwyższy czas zabrać się za urządzanie i upiększanie. Bynajmniej, mowa tutaj nie tylko o salonach, sypialniach czy łazienkach. Wiosną, na szczególną uwagę zasługuje także zewnętrzne otoczenie naszych czterech kątów, więc zadbajmy o to by ogród stał się oryginalną ozdobą domu.

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy