West Village Rzeszów
West Village Rzeszów
Jak samodzielnie zamontować natrysk?

Jak samodzielnie zamontować natrysk?

Przy montażu natrysku nie musimy korzystać z usług fachowca. Należy jednak pamiętać, że w zależności od rodzaju - punktowy, przesuwny czy deszczownia - różnią się one sposobem instalacji. Przed przystąpieniem do pracy warto więc zapoznać się z instrukcją montażu danego produktu.

W łazience liczy się funkcjonalność i komfort użytkowania poszczególnych elementów wyposażenia, w tym armatury. Kiedy wybraliśmy najlepszy dla siebie natrysk pozostaje tylko go odpowiednio zamontować. Jego instalacja nie jest skomplikowana i trudna, dlatego można wykonać ją samodzielnie. Pomocna będzie instrukcja Grupy Armatura (www.grupa-armatura.pl), dołączana do każdego produktu.

 
Deszczownia DUNA
fot.Grupa Armatura
Natryski punktowe i przesuwne
Najłatwiejsze w montażu są natryski punktowe jak np. Symetric z oferty Grupy Armatura. Uchwyt, na którym wiesza się rączkę prysznica powinien być umiejscowiony tak, aby wszyscy użytkownicy mieli do niej swobodny dostęp. Jest to szczególnie ważne przy klasycznym natrysku punktowym, bez regulacji wysokości. Jeśli z prysznica ma korzystać kilka osób warto zamontować natrysk punktowy obrotowy jak np. Jupiter czy punktowy przegubowy np. Echo, dostępne w ofercie Grupy Armatura. Można je w prosty sposób dostosowywać do indywidualnych potrzeb użytkowników. Aby zamocować uchwyt wystarczy wywiercić w ścianie otwór, umieścić w jego wnętrzu kołek rozporowy i go przykręcić. Pozostaje tylko przyłączenie węża natrysku do baterii i prysznic jest gotowy do użycia. Równie łatwy w montażu jest natrysk przesuwny, np. Mars, który dodatkowo gwarantuje komfort użytkowania. Regulacja wysokości rączki natryskowej pozwala na swobodne korzystanie z prysznica osobom o różnym wzroście.
 
- Montaż natrysku przesuwnego należy rozpocząć od wyznaczenia odpowiedniej wysokości, a następnie nakreśleniu na ścianie pionowej linii pod uchwyty mocujące. Po nawierceniu pierwszego otworu należy upewnić się, czy rura natryskowa do niego pasuje. Następnie przykręcamy ją i zakładamy zaślepki maskujące. Warto sprawdzić funkcjonowanie elementu przesuwnego natrysku, czyli przesuw po rurze oraz blokadę. Jeśli działają prawidłowo mocujemy wąż i rączkę natryskową – mówi Aneta Dziedzina, z firmy Grupa Armatura.
 
Montaż deszczowni
Dla wymagających najlepszych rozwiązaniem będzie deszczownia. W ofercie Grupy Armatura dostępne są ich dwa rodzaje: w komplecie z baterią lub bez. Deszczownię z wbudowaną baterią, np. Duna montuje się w całości. Rozpoczyna się od połączenia rury tuszu i korpusu baterii za pomocą wkrętu. Następnie, przykładając całość do ściany należy zaznaczyć miejsce, w którym wykonany będzie otwór pod tuleje mocującą natrysk. Kolejnym krokiem jest przykręcenie baterii do ściany. Najpierw należy przykręcić korpus za pomocą nakrętek G3 na mimośrody, a następnie przymocować rurę tuszu do tulei i nasunąć rozety. Deszczownię bez baterii instaluje się podobnie jak natryski przesuwne. Rurę tuszu przykręca się do ściany za pomocą dwóch tulei, a następnie nakłada się rozety na mocowania.
 
Bez względu na rodzaj montowanego natrysku najważniejszą kwestią jest zapoznanie się i postępowanie zgodnie z dołączoną do każdego produktu instrukcją. Dzięki temu zyskamy pewność, że wszystko wykonane zostało zgodnie z zaleceniami producenta i satysfakcję z własnoręcznie wykonanej pracy.
 
Producent: Grupa Armatura
www.grupa-armatura.pl
 

 

 

autor: E.C.H.O. Communications
źródło: media,portal-prasowy.pl,Grupa-Armatura
Oceń:
Podziel się:
ComplexHouse
Zobacz także
Temperatura komfortu i bezpieczeństwa – zawór kątowy z termostatem SCHELL

Temperatura komfortu i bezpieczeństwa – zawór kątowy z termostatem SCHELL

Starannie zaprojektowana instalacja powinna nie tylko dostarczać najwyższego komfortu użytkowania, lecz także zapewniać bezpieczeństwo.

Odbiór domu – niezbędne formalności i dokumenty

Odbiór domu – niezbędne formalności i dokumenty

Budowa skończona. Już za chwilę będzie można wprowadzić się do wymarzonego domu. Ale zanim to nastąpi ...

Higiena w czterech kątach – bezpieczna kuchnia i łazienka.

Higiena w czterech kątach – bezpieczna kuchnia i łazienka.

Podwyższona wilgotność powietrza, częsty kontakt z bakteriami, wspólne korzystanie z przedmiotów codziennego użytku.

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Jesień i zima 2013 to ostatnia szansa, aby wykorzystać korzystne dla inwestorów prawo ws zwrotu VAT za zakupione materiały budowlane. Do odzyskania jest nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych !

Krok po kroku
Montaż baterii

Montaż baterii

Montaż baterii łazienkowej z pozoru wydaje się skomplikowany.Stosując się do kilku podstawowych wskazówek ,można z powodzeniem wykonać go samodzielnie.

Montaż miski ustępowej

Montaż miski ustępowej

Nawet w małej łazience muszą być zachowane wymagane dla komfortu odległości między urządzeniami i meblami.

Montaż kabiny prysznicowej

Montaż kabiny prysznicowej

Wskazówki montażu kabin prysznicowych.

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy